Forum: mKlienci

Jaki podpis?

Witam,

dostałem do wydrukowania pismo o rozwiązanie umowy kredytu odnwialnego.
Pismo zawiera takie stwierdzenie:
"w przypadku niezgodności podpisu ze wzorem podpisu posiadanym przez mBank, dyspozycja wypowiedzenia Umowy nie zostanie zrealizowana".
Moje pytanie:
Który wzór podpisu jest "posiadanym przez mBank"?
Przez te wszystkie lata (jestem klientem banku od samego początku) tych podpisów troszkę już złożyłem i na pewno się od siebie jakoś tam różnią, więc który jest wiążący w tej sprawie?
Ten od umowy konta? Ten od umowy kredytu odnawialnego? Ostatni złożony? Jakiś inny?

Odpowiedzi

Zmień widok

9

Ten pierwszy jak zawierałeś umowę konta, on jest wzorem podpisu posiadanym przez mB.

A mnie, w kontekscie tego powracajacego jak bumerang tematu, cholernie interesuje co nastapi, gdy po takiej odmowie uprzejmie sie poinformuje mBank, ze umowe uwaza sie za wypowiedziana.

I co wiecej, jeszcze sie im podziekuje, ze odpowiadajac na wypowiedzenie, jednoczesnie sie przyznali, ze zapoznali sie z Twoim osiwadczeniem woli, ktore wg Ciebie nie posiada wad prawnych i jest skuteczne.

Czy tylko ja uwazam, ze tego typu odmowe, mBank moze wyslac jedynie w oparciu o opinie bieglego grafologa, bowiem jedynie taka widze mozliwosc podwazenia czyjegos, wlasnorecznie podpisanego, oswiadczenia, ktore co wiecej moze byc poparte rozmowa na mLinii...?

Pomijajac oczywiscie aspekt upierdliwosci takiej 'wymiany uprzejmosci', w gdzies sie myle?

Kenny napisał(a):

> A mnie, w kontekscie tego powracajacego jak bumerang tematu,
> cholernie interesuje co nastapi, gdy po takiej odmowie
> uprzejmie sie poinformuje mBank, ze umowe uwaza sie za
> wypowiedziana.

Tym bardziej, że aby dostać pismo na maila trzeba je najpierw zamówić na mLinii wyrażając wolę rozwiązania umowy.
Taką wolę można wyrazić tylko po zweryfikowaniu tożsamości.
Mimo wszystko czuję, że bedzie się działo :)

Witaj llukasz,

na wypowiedzeniu powinieneś złożyć podpis zgodny z tym, który widnieje na umowie, którą wypowiadasz - w Twoim przypadku na umowie kredytu odnawialnego. Natomiast jeśli po podpisaniu umowy dokonywałeś zmiany wzoru podpisu, podpisz się zgodnie z aktualnym wzorem podpisu.

Pozdrawiam,
Emila

m_EmiliaK napisał(a):

> Witaj llukasz,
>
> na wypowiedzeniu powinieneś złożyć podpis zgodny z tym,
> który widnieje na umowie, którą wypowiadasz - w Twoim
> przypadku na umowie kredytu odnawialnego. Natomiast jeśli po
> podpisaniu umowy dokonywałeś zmiany wzoru podpisu, podpisz
> się zgodnie z aktualnym wzorem podpisu.
>
> Pozdrawiam,
> Emila

Emilio,

dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że jeśli dokonam zmiany wzoru podpisu to wszystkie dokumenty będzie obowiązywał nowy podpis?
Jak można przeprowadzić taką zmianę?

Wzór podpisu możesz zmienić poprzez złożenie dyspozycji na mLinii lub w placówce mBanku ( http://www.mbank.pl/przew... ). Jeśli zgubiłeś umowę, możesz również zamówić jej kopię za 15 PLN na mLinii.

Pozdrawiam,
Emila

wyslij dwa wypowiedzenia z 2 roznymi podpisami (nieczytelny, czytelny z imieniem i nazwiskiem itp)
Mialem podobny problem, kiedy odmowili roziwzania umowy z powodu roznicy w podpisie.
Od tamtej pory wysylam 2 dokumenty, jeden z czytelnym, drugi z nieczytelnym podpisem - ktorys musza uwzglednic.
Co do watpliwosci i opinni grafologa - to koledzy racza zartowac ;)
po pierwsze istnieje mozliwosc uwiarygodnienia podpisu poprzez kontakt telefoniczny, a po drugie, to przeciez tylko rozwiazanie umowy.
Rozumiem watpliwosci w przypadku udzielania kredytu, przelewu, ale rozwiazanie umowy...?
.. no chyba, ze na tym rozwiazaniu jest rachunek na ktory nalezy przeslac pozostale srodki na koncie, kwota jest znaczana - wtedy faktycznie problem moze byc istotny.

m_EmiliaK napisał(a):

> Wzór podpisu możesz zmienić poprzez złożenie dyspozycji na
> mLinii

Hmm ... zmiana wzoru podpisu przez telefon ??

> Jeśli zgubiłeś umowę, możesz również zamówić jej
> kopię za 15 PLN na mLinii.

Mam wszystkie umowy, ale nie wiem jaki podpis jest na Waszej kopii :)

Ponawiam pytanie:
Czy zmieniony podpis będzie wiążący do wszystkich produktów jakie posiadam (karty, rachunki, kredyty itd.)?

Bo to jest tak, że na każdej umowie masz złożyć podpis ze wzorcem, a tym wzorcem jest pierwotna umowa z bankiem. Tylko przy podpisywaniu nikt tego nie sprawdza (specjalnie pod umową emaklera podpisałem się inaczej i oczywiście umowa przeszła), ale przy rozwiązaniu i tak zawsze porównywali z pierwszą umową, czyli w teorii z dowolną umową.