Forum: mKlienci

karta debetowa

zamówilem karte debetową ale nie wiem po co ona mi jest jak nie mogę wypłacić sobie np 50zł jak mi już braknie na normalnym koncie, jeszcze do tego widzę że musze ją opłacać co miesiąc. Po co jest karta debetowa?

Odpowiedzi

Zmień widok

12

to chcesz wypłacic pieniadze, ktorych nie masz? karta debetowa jest do wyplacania pieniedzy z konta.

brak grupy

Witam,

karty debetowe funkcjonują w oparciu o saldo dostępne na rachunku. Jeżeli środki na rachunku są niewystarczające do zrealizowania transakcji, nie dojdzie ona do skutku. Klient może zawnioskować o kredyt odnawialny (działa na zasadzie debetu w rachunku eKonto) i przy pomocy karty debetowej korzystać z tego limitu.

Karty kredytowe natomiast są wydawane po złożeniu przez posiadacza rachunku odpowiedniego wniosku, na podstawie, którego oceniana jest zdolność kredytowa
i przyznawany jest limit zadłużenia do wysokości, którego Klient może w przyszłości dokonywać transakcji. Karty kredytowe działają niezależnie od salda na rachunku.
Co miesiąc bank przesyła wyciąg z aktualnym zadłużeniem, które Klient powinien we wskazanym okresie spłacić.

Pozdrawiam
mMarlena

joops napisał(a):

> zamówilem karte debetową ale nie wiem po co ona mi jest jak
> nie mogę wypłacić sobie np 50zł jak mi już braknie na
> normalnym koncie, jeszcze do tego widzę że musze ją
> opłacać co miesiąc. Po co jest karta debetowa?
1) Zmień kartę na visę to nie będziesz za nią płacić
2) Uruchom sobie "debet" czyli kredyt odnawialny to będziesz mógł wypłacać więcej niż masz ;)
3) Jak ci nie potrzebny dostęp do pieniędzy które masz na koncie to po prostu zastrzeż kartę i po problemie.

joops napisał(a):

> zamówilem karte debetową ale nie wiem po co ona mi jest jak
> nie mogę wypłacić sobie np 50zł jak mi już braknie na
> normalnym koncie, jeszcze do tego widzę że musze ją
> opłacać co miesiąc. Po co jest karta debetowa?

A w innych bankach można wypłacać z konta pieniądze przy saldzie 0zł ?! Jakoś wątpię a autorowi postu radzę zastanowić się nad tym co napisał.

Ty się zastanów nad tym co napisałem, chciałem się dowiedzieć co to jest karta debetowa.

plamer napisał(a):

> 1) Zmień kartę na visę to nie będziesz za nią płacić

Ja mam w mBanku kartę debetową MasterCard Debit i też za nią nie płacę więc nie tędy droga. Chyba, że coś się znowu w mBanku pozmieniało, a ja nic o tym nie wiem...

posiadasz dwie karty debetowe wydane do rachunku eKONTO: Visa Electron i MasterCard Debit. Informujemy, że zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat od dnia 01.11.2010 r. za Twoją kartę MasterCard Debit, jako drugą kartę, będzie pobierana opłata miesięczna w wysokości 1,50 zł

to czym sie te karty debetowe różnią od normalnych visa

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "normalne"

joops napisał(a):
> Ty się zastanów nad tym co napisałem, chciałem się
> dowiedzieć co to jest karta debetowa.

Nazwa "debetowa" powstała wiele lat temu z bezmózgowego tłumaczenie z angielskiego "debit card".
http://en.wikipedia.org/w...
http://en.wikipedia.org/w...
Z polskim słowem debet nie ma nic wspólnego

Ankara2 napisał(a):

> Nazwa "debetowa" powstała wiele lat temu z
> bezmózgowego tłumaczenie z angielskiego "debit
> card".

Więc czemu polskie banki (w tym mBank) uparcie forsują mylną nazwę zamiast po prostu wpisać (jak kiedyś PKO BP): karta płatnicza.

mPiter napisał(a):

> A w innych bankach można wypłacać z konta pieniądze przy saldzie 0zł ?!

Można. Np. gdy dostępny jest dozwolony debet.

Komentuj z innymi