Forum: Karciarze

Rezygnacja z karty

Czy jeśli chcę zrezygnować z karty debetowej (MC/VE) w serwisie transakcyjnym jaką opcję muszę wybrać - skradziona czy zgubiona? Czy po tej operacji zastrzeżenia np. karta zgubiona będzie ona automatycznie odnawiana i czy zniknie mi s serwisu transakcyjnego. Chcę definitywnie zrezygnować z karty aby nie była odnawiana.

Odpowiedzi

Zmień widok

13

Zadzwoń na mLinię i złóż dyspozycję rezygnacji z karty. W serwisie internetowym chyba nie znajdziesz takiej opcji pozbycia się karty, aby zniknęła z serwisu całkowicie.

Witam,

martin89, z poziomu strony możesz tylko kartę zastrzec, karta nie wznowi się sama. Po zastrzeżenie karty na stronie możesz nową kartę zamówić tylko telefonicznie na mLinii. Nie ma znaczenia, którą opcję wybierzesz na stronie, karta zostanie zastrzeżona. Karta zastrzeżona będzie widniała na stronie ze statusem "Zastrzeżona".

Pozdrawiam,
KasiaP

Witam

A co należy zrobić by zrezygnować z karty debetowej Visa Electron na rzecz debetowej Mastercard? W którym momencie przed końcem ważności VE należałoby złożyć dyspozycje o nową kartę Mastercard?

Witaj beforedeparture

na 90 dni przed upływem terminu ważności karty zostanie wystawiony w serwisie transakcyjnym komunikat z wnioskiem o wydanie nowej karty Mastercard w miejsce karty Visa Electron do eKonto. Komunikat będzie ważny 40 dni od daty wystawienia. Jeżeli w tym czasie wniosek nie zostanie wypełniony, to zostanie automatycznie wydana nowa karta Visa Electron.
Jeżeli natomiast nie chciałbyś korzystać z komunikatu to możesz samodzielnie zastrzec kartę najpóźniej do końca dnia, w którym zostanie odnowiona karta i zamówić nową telefonicznie na mLinii w dowolnym momencie.

Pozdrawiam.
Radomir.

Dziękuję za wyjaśnienia.

Pozdrawiam

brak grupy

Witam,

zgłoszenie rezygnacji z karty debetowej na mLinii powoduje, iż od razu (po przyjęciu dyspozycji) nie jest ona widoczna w serwisie transakcyjnym.

Jeżeli Klient zgłasza zastrzeżenie w serwisie transakcyjnym - karta jest widoczna w systemie.
Po wypowiedzeniu umowy o korzystanie z kart płatniczych- karta przestaje być widoczna w serwisie

Pozdrawiam
mMarlena

mRadomir napisał(a):

> Witaj beforedeparture
>
> na 90 dni przed upływem terminu ważności karty zostanie
> wystawiony w serwisie transakcyjnym komunikat z wnioskiem o
> wydanie nowej karty Mastercard w miejsce karty Visa Electron do
> eKonto. Komunikat będzie ważny 40 dni od daty wystawienia.
> Jeżeli w tym czasie wniosek nie zostanie wypełniony, to
> zostanie automatycznie wydana nowa karta Visa Electron.
> Jeżeli natomiast nie chciałbyś korzystać z komunikatu to
> możesz samodzielnie zastrzec kartę najpóźniej do końca
> dnia, w którym zostanie odnowiona karta i zamówić nową
> telefonicznie na mLinii w dowolnym momencie.
>
> Pozdrawiam.
> Radomir.

Dostałem właśnie wczoraj komunikat o możliwej zmianie karty Visa na Master, bo w styczniu kończy mi się ważność. Tylko jest jeden problem - mam możliwość zamówić tylko Mastercard Debit z Paypass. Ja natomiast chcę Mastercard Debit, która jest bezpłatna. Czyli zostaje tylko mlinia ??? Pozdro.

Witaj jaccek,

we wniosku związanym z odnowieniem karty proponowane są Klientom karty MasterCard z technologią PayPass. Jeśli chcesz zamówić kartę bez tej technologii konieczny będzie kontakt z operatorami mLinii.

Pozdrawiam,
Krzysiek

Sprytnie to wymyśliliście ;-)

mMarlena napisał(a):

> Witam,
>
> zgłoszenie rezygnacji z karty debetowej na mLinii powoduje,
> iż od razu (po przyjęciu dyspozycji) nie jest ona widoczna w
> serwisie transakcyjnym.
>
> Jeżeli Klient zgłasza zastrzeżenie w serwisie transakcyjnym
> - karta jest widoczna w systemie.
> Po wypowiedzeniu umowy o korzystanie z kart płatniczych- karta
> przestaje być widoczna w serwisie
>
>
> Pozdrawiam
> mMarlena

Witam. Zadałem sobie trud i wysłałem (list polecony) wypowiedzenie umowy o korzystanie z kart płatniczych (dwie zastrzeżone karty widniejące w systemie od długiego czasu). Niestety, nadal tam widnieją. Także ostrożnie z obietnicami. Przy okazji tematu spróbuję dowiedzieć się stało z moimi pismami dotyczącymi wypowiedzenia. Ciekawe...?