Forum: mKlienci

aktywacja konta

Witam.
Mam taki problem, dzwonie na m linie juz 4 raz albo 5 ustalam nowe hasła, telekody..itd
a jak sie chce zalogowac przez internet to wyskakuja mi cały czas bledy ze hasła sa błędne.
Trace cierpliwosc do tego banku.. co mam w koncu zrobic zeby aktywowac to konto ?

Odpowiedzi

Zmień widok

10

jakub666 napisał(a):

> co mam w koncu zrobic zeby
> aktywowac to konto ?

Może podać prawidłowy identyfikator i hasło? Pamietaj, że inne hasło jest do mLinii (telekod) a inne do Internetu. Identyfikator (8 - cyfrowy) jest natomiast ten sam.

Pozdrawiam

Marek

a którego identyfikatora używasz podczas logowania przez internet? tego z kartki aktywacyjnej czy tego nowego?

nowego :)

jak chce aktywowac pisze mi " Twoj pakiet aktywacyjny nie morze zostac wykorzystany prosimy skontaktowac sie z m linia"..

jakub666 napisał(a):

> jak chce aktywowac pisze mi " Twoj pakiet aktywacyjny nie
> morze zostac wykorzystany prosimy skontaktowac sie z m
> linia"..

Pakiet aktywacyjny może być użyty tylko 1 raz. Jeśli użyłeś go na mLinii to nie użyjesz go już w Internecie, jeśli użyłeś go w Internecie to nie użyjesz już go w mLinii.
Więc pytanie nr 1 - gdzie aktywowałeś konto, tj. gdzie użyłeś pakietu aktywacyjnego? Na mLinii czy w Internecie?
Przy aktywacji konta poznałeś swój identyfikator (8-znakowy), wyżej napisałeś, że go masz. W czasie aktywacji musiałeś też ustalić hasło - albo telekod do mLinii albo hasło do Internetu. Więc teraz zaloguj się swoim 8-znakowym identyfikatorem i tym hasłem - albo na mLinii albo w Internecie i tam ustaw hasło do drugiego kanału dostępu.

Pozdrawiam

Marek

Marek Jedziniak napisał(a):

> Więc pytanie nr 1 - gdzie aktywowałeś konto, tj. gdzie
> użyłeś pakietu aktywacyjnego? Na mLinii czy w Internecie?

Pierwsze w internecie, połaczylem sie zle 4 razy i mi zablokowano konto przez interne.
Wiec zadzownilem na m linie i za kazdym razem musialem wstukiwac swoje hasla i telekody, po czym gdy chcialem sie zalogowac nimi na strone m banku, nie dzialały.

jakub666 napisał(a):

> Pierwsze w internecie, połaczylem sie zle 4 razy i mi
> zablokowano konto przez interne.
> Wiec zadzownilem na m linie i za kazdym razem musialem
> wstukiwac swoje hasla i telekody, po czym gdy chcialem sie
> zalogowac nimi na strone m banku, nie dzialały.

Ok, czyli dostęp do mLinii i telekod masz. Nie zalogujesz się telekodem w Internecie - musisz zadzwonić, wybrać 1, podać swój identyfikator (8-cyfrowy, nie ten z pakietu aktywacyjnego tylko ten stały, który poznałeś logując się pierwszy raz w sieci) i wybrane przez automat cyfry telekodu. Potem wybierasz 4 (zmiana opcji dostępu), potem wybierasz odblokowanie / aktywacja dostępu dla internetu. Ustalasz nowe tymczasowe hasło do Internetu, składające się z cyfr (nie pamiętam w tej chwili ilu) i logujesz się za pomocą identyfikatora 8-cyfrowego i tego tymczasowego hasła które ustaliłeś przez telefon. Wtedy system poprosi Cię o zmianę hasła na "normalne" i wpuści Cię do środka :) Od tego czasu używaj do logowania w Internecie 8-cyfrowego identyfikatora i tego "normalnego" hasła.

Pozdrawiam

Marek

Własnie tak zrobilem.
Identyfikator poprawny, telekod takze, wybralem 4 zmiane hasel, zmienilem hasło.
Wstukuje w internecie identyfikator obecny i moje haslo, i dalej sie nie moge zalogowac, czy cos jeszcze zle robie ?

jakub666 napisał(a):

> Własnie tak zrobilem.
> Identyfikator poprawny, telekod takze, wybralem 4 zmiane hasel,
> zmienilem hasło.
> Wstukuje w internecie identyfikator obecny i moje haslo, i
> dalej sie nie moge zalogowac, czy cos jeszcze zle robie ?

No nie - jeśli zmieniasz hasło do internetu przez 4 na mLinii, logujesz się swoim identyfikatorem (stałym) i tym hasłem, które ustalasz przez telefon i jest źle, to nie mam pojęcia co jest nie tak. Proponuję żebyś zadzwonił na mLinię, zalogował się (1) i połączył z operatorem (0) żeby Ci pomógł.

Pozdrawiam

Marek

A czy po wybraniu 4-ki wybierasz opcję 1) zmiana hasła czy 3) aktywacja/odblokowanie kanału? Jeśli ustalasz pierwsze hasło do Internetu powinieneś wybrać 3 ;)
http://www.mbank.pl/przew...