Forum: Karciarze

Paypass limit transakcji

Czy jesli ustawie sobie limit na transakcje bezgotowkowe powiedzmy 20 zl dziennie, to czy paypass to zignoruje i bedzie wykownywal transakcje x razy po 50 zl (jesli srodki pozwola), czy tez wykona tylko do zdefiniowanego dziennego limitu transakcji bezgotowkowych?

Odpowiedzi

Zmień widok

33

Jeżeli karta wymusza w każdym przypadku autoryzację online, to po przekroczeniu limitu dla bezgotówkowych powinna być odmowa.

Gdyby jednak poszło offline, to wówczas jedynie odgórnie narzucony limit 50 PLN obowiązuje.

pp. napisał(a):

> Jeżeli karta wymusza w każdym przypadku autoryzację online,
> to po przekroczeniu limitu dla bezgotówkowych powinna być
> odmowa.
>
> Gdyby jednak poszło offline, to wówczas jedynie odgórnie
> narzucony limit 50 PLN obowiązuje.

Czyli mimo ustawionych limitow dziennych czy miesiecznych, karta i tak bedzie eksploatowana bezstykowo do wysokosci srodkow lub zapytania o pin?

To w takim razie, czy jesli wmiedzyczasie, wykonalem np. przelew z konta, to transakcje bezstykowe, do czasu autoryzacji online, moga mi robic niedozwiolony debet?

Dzisiejszy PayPassowy debiutant, czyli "Zbliżak" z ING ma limit dzienny ustawiony na 100 zł. Ciekawe, czy w tej sytuacji transakcje idą offline? Kwestia limitu w przypadku zwykłej karty z EMV sprowadza się pewnie do wysłania odpowiedniego skryptu na chip, chociaż wątpię, żeby mB oferował takie coś dla PP.

krzysztofsf napisał(a):

> Czyli mimo ustawionych limitow dziennych czy miesiecznych,
> karta i tak bedzie eksploatowana bezstykowo do wysokosci
> srodkow lub zapytania o pin?

Nie rozumiem co masz na myśli przez "do wysokości środków".

> To w takim razie, czy jesli wmiedzyczasie, wykonalem np.
> przelew z konta, to transakcje bezstykowe, do czasu autoryzacji
> online, moga mi robic niedozwiolony debet?

Mogą, jak wszystkie transakcje realizowane offline. PayPass nie ma tu nic do rzeczy.

Wojteq napisał(a):

> Dzisiejszy PayPassowy debiutant, czyli "Zbliżak" z
> ING ma limit dzienny ustawiony na 100 zł.

Limit autoryzacyjny w banku?

> Ciekawe, czy w tej sytuacji transakcje idą offline?

Debetowe Maestro, obstawiam wymuszenie online.

> Kwestia limitu w przypadku
> zwykłej karty z EMV sprowadza się pewnie do wysłania
> odpowiedniego skryptu na chip, chociaż wątpię, żeby mB
> oferował takie coś dla PP.

Problem jest inny: sam system PayPass został tak zaprojektowany, że limity offline są narzucane z góry na danym obszarze akceptacji, i bank nie ma żadnej możliwości ich zmiany dla danej karty/grupy kart. Jedyne co można zrobić to wymusić, by każda transakcja wymagała tradycyjnej autoryzacji online.

pp. napisał(a):

> Wojteq napisał(a):
>
> > Dzisiejszy PayPassowy debiutant, czyli
> "Zbliżak" z
> > ING ma limit dzienny ustawiony na 100 zł.
>
> Limit autoryzacyjny w banku?
>

"W Polsce limit jednorazowej transakcji zbliżeniowej wynosi 50 zł. Dzienny limit transakcji dokonywanych Zbliżakiem w ING Banku Śląskim wynosi 100 zł."

> > Ciekawe, czy w tej sytuacji transakcje idą offline?
>
> Debetowe Maestro, obstawiam wymuszenie online.
>

Ma "logo MasterCard"

O tej karcie wiem tylko tyle: http://kartyonline.pl/niu...

Wojteq napisał(a):

> "W Polsce limit jednorazowej transakcji zbliżeniowej
> wynosi 50 zł. Dzienny limit transakcji dokonywanych
> Zbliżakiem w ING Banku Śląskim wynosi 100 zł."

Czyli limit autoryzacyjny w banku.

> O tej karcie wiem tylko tyle:
> http://kartyonline.pl/niu...

Przegapiłem premierę. Niby to MC, ale z racji tego, że naklejka -- będzie wymuszenie online, bo nie ma możliwości dokonania transakcji kontaktowej i przesłania skryptu.

pp. napisał(a):

> (...) bo nie ma możliwości
> dokonania transakcji kontaktowej i przesłania skryptu.

Wiem, pisałem wcześniej o zwykłych kartach z chipem do transakcji kontaktowych +PP/PW

pp. napisał(a):

> krzysztofsf napisał(a):
>
> > Czyli mimo ustawionych limitow dziennych czy miesiecznych,
> > karta i tak bedzie eksploatowana bezstykowo do wysokosci
> > srodkow lub zapytania o pin?
>
> Nie rozumiem co masz na myśli przez "do wysokości
> środków".

To bylo zanim przyszlo mi do glowy, ze karta nie musi przejmowac sie moimi srodkami (chyba, ze jest bezstykowym prepaidem, bo wtedy zapewne sprawdza je skrupulatnie )

> > To w takim razie, czy jesli wmiedzyczasie, wykonalem np.
> > przelew z konta, to transakcje bezstykowe, do czasu
> autoryzacji
> > online, moga mi robic niedozwiolony debet?
>
> Mogą, jak wszystkie transakcje realizowane offline. PayPass
> nie ma tu nic do rzeczy.

Wg mnie ma.
PayPas w zalozeniu jest chyba przeznaczony do szybkich niebezpiecznych (czyli nieautoryzowanych przez wlasciciela) transakcji offline?

krzysztofsf napisał(a):

> PayPas w zalozeniu jest chyba przeznaczony do szybkich
> niebezpiecznych (czyli nieautoryzowanych przez wlasciciela)
> transakcji offline?

Nie koniecznie, zależy od wykonania. Jak widać z praktyki działających w Polsce banków: karty debetowe do kont osobistych najczęściej wymuszają zawsze autoryzację online -- w mBanku tylko debit gold i kredytówki dopuszczają offline. Wszystkie naklejki i inne alternatywne formy wykonania to obowiązkowe zawsze online.

Tak więc biorąc standardowego MC debit w mBanku karta powinna respektować limity bezgotówkowe, bo poza zbliżeniem i brakiem PINu zachowuje się jak każda inna tradycyjna karta debetowa.