Forum: Oszczędni

e max plus

Witam udalo odlozyc mi sie troche pieniedzy i leza bezczynnie na ekoncie dlatego zainteresowalem sie emax plusem i mam pytanko zeby nie placic zbednego podatku otworzyc sobie 4 konta emax plus i powplacac na nie, czy jedno konto i wszystko trzymac na nim ?

Odpowiedzi

Zmień widok

36

A w jaki sposób chcesz uniknąć podatku?

zalezy ile masz tej kasy, przy oprocentowaniu 5% jakieś 550 zł na jednym emax+ może leżeć dość długo bez wpadania w belkę, więc albo po mniej więcej tyle na każde, albo na jedno i co mniej wiecej tydzien przelewac na nastepny :) wniosek, lepiej rozlozyc.
przy większej kasie trzeba sobie policzyć ktore kwoty są optymalne

12 tys ;] to chyba lokate ?

zależy czy chcesz mieć zamrożone pieniądze, czy dostęp w każdej chwili bez utraty odsetek

jest mi to raczej obojetne wiem ze co miesiac moge dokladac okolo 1000 zl na to konto

hyden napisał(a):

> Witam udalo odlozyc mi sie troche pieniedzy i leza bezczynnie
> na ekoncie dlatego zainteresowalem sie emax plusem i mam
> pytanko zeby nie placic zbednego podatku otworzyc sobie 4 konta
> emax plus i powplacac na nie, czy jedno konto i wszystko
> trzymac na nim ?

> 12 tys ;] to chyba lokate ?

12 tys trzymasz na eKoncie?

i Jeszcze mam takie pytanie jesli chcialbym wyplacic w przyszlosci ta cala gotowke to bede miec jakies problemy ? sa jakies limity?

hyden napisał(a):

> 12 tys ;] to chyba lokate ?
Załóż sobie konto z lokatą nocną w Aliorze. Tam jest kapitalizacja dzienna i nawet przy 16,5 tyś wychodzi bez belki. Dzięki temu też masz dostępną cały czas kasę. Chyba, że wiesz, że możesz ją zamrozić na dłużej, wtedy możesz poszukać jakichś lokat z korzystniejszym oprocentowaniem (nawet po uwzględnieniu belki).

to najlepiej to co masz na lokate od razu, a reszte albo na emaxach+ trzymac albo sukceswynie też na lokatki, niekoniecznie oczywiscie w mbanku

przemo1982 napisał(a):

> hyden napisał(a):
>
> > Witam udalo odlozyc mi sie troche pieniedzy i leza
> bezczynnie
> > na ekoncie dlatego zainteresowalem sie emax plusem i mam
> > pytanko zeby nie placic zbednego podatku otworzyc sobie 4
> konta
> > emax plus i powplacac na nie, czy jedno konto i wszystko
> > trzymac na nim ?
>
> > 12 tys ;] to chyba lokate ?