Forum: mKlienci

przelew zagraniczny

Witam, muszę wykonać przelew SWIFT w euro do Austrii w związku z tym mam pytanie czy użytkownicy ekonta mieli może z tym jakieś problemy? opóźnienia? Dopytuje tak gdyż jest to przelew firmowy (płatność za fakturę) i nie chciał bym opóźnień. Mam konto firmowe również w pekao SA ale tam przelew kosztuje 60 zł a w mbanku wychodzi taniej! Pzdr

Odpowiedzi

Zmień widok

2

kkkwiat napisał(a):

> Witam, muszę wykonać przelew SWIFT w euro do Austrii w
> związku z tym mam pytanie czy użytkownicy ekonta mieli może
> z tym jakieś problemy?

Użytkownicy to różni, różniści są. Jeden się w adresie pomyli, drugi w nazwie odbiorcy i wtedy zwroty lub poważne dodatkowe koszty. Dość często się zdarza.

> opóźnienia?

Był tu opisywany jakiś przypadek kilku dni opóźnienia w księgowaniu przychodzących, ale dotyczył chyba SEPA. Ogólnie to jak w bankach, czyli wszystko może się zdarzyć. Najczęściej działa wszystko jak w szwajcarskim zegarku, ale niektórzy dodaliby - jak w takim zegarku w epicentrum wybuchu supernowej.

> Dopytuje tak gdyż jest
> to przelew firmowy (płatność za fakturę) i nie chciał bym
> opóźnień. Mam konto firmowe również w pekao SA ale tam
> przelew kosztuje 60 zł a w mbanku wychodzi taniej! Pzdr

Było jeszcze taniej w SEPA, ale by nie trzeba było ich rozróżniać, to w tym celu wyrównali ceny i po problemie.

Pamiętaj, że poza opłatą za zlecenie przelewu zagranicznego (20-200 zł) pobierana jest opłata SWIFTowa 5 zł oraz (jeśli wystąpią) kosztów banków pośredniczących w przelewie (banków korespondentów) - to, kto za to zapłaci określasz ty w parametrach przelewu. Nie wiem jak się to ma do 60 zł w innym banku, ale koszty pośrednictwa mogą wynieść i kilkadziesiąt EUR.
Co do terminów - spokojnie, w ramach UE obowiązuje dyrektywa unijna zobowiązująca dostarczyć przelew w ciągu 5 dni.