Forum: mKlienci

Potwierdzanie przelewu zdefiniowanego hasłem jednorazowym?

Witam!

mBank wprowadza wiele udogodnień dotyczących systemu tranzakcyjnego, ale jedno i najważniejsze z priorytetowych zadań dotyczących bezpieczeństwa nie zostało rozwiązane. Czy mBank planuje na wdrożenie aby przelewy zdefiniowane były potwierdzane hasłem jednorazowym.

Czy ktoś z mBanku może wypowiedzieć się w tej kwesti?
Przecież nie jest to aż takie trudne aby wprowadzić taką opcję, czy przezlew zdefiniowany ma być potwierdzany zawsze hasłem jednorazowym???

Z gory dzieki za odp.
Pozdrawiam
LANKANN

Odpowiedzi

Zmień widok

12

lankann napisał(a):

> Przecież nie jest to aż takie trudne aby wprowadzić taką opcję,
> czy przezlew zdefiniowany ma być potwierdzany zawsze hasłem
> jednorazowym???

To jest tak proste, że bank nie ma zamiaru Cię w tym wyręczać.
Zamiast przelewu zdefiniowanego wykorzystaj funkcję 'wykonaj ponownie'
w szczegółach przelewów wykonanych.

Taki przelew trzeba znaleźć w swojej liście przelewów. A jeśli ktoś wykonuje bardzo dużo przelewów to niestety długo trzeba szukać, ale nie chodzi o to. Chodzi o to, iż ile czasu by sę oszczędziło jednym kliknięciem myszy, a przecież nie jest to aż takie trudne na wprowadzenie... Przecież można tylko spróbować. Wystarczą chęci!

Ten temat byl na foroum poruszany juz bardzo wiele razy a odpowiedz mbanku zawsze byla taka sama... czyli ze maja swoich klientow w dupie i nie wprowadza takiego zabezpieczenia mimo iz ogromna wiekszosc klientow sie tego domaga.

Trzeba wiec to zmienic, nawet MULTIBANK wprowadza takie ograniczenie!

Czechu napisał(a):

> Ten temat byl na foroum poruszany juz bardzo wiele razy a
> odpowiedz mbanku zawsze byla taka sama... czyli ze maja swoich
> klientow w dupie i nie wprowadza takiego zabezpieczenia mimo iz
> ogromna wiekszosc klientow sie tego domaga.

A może więcej skromności? Osoby bywające na tym forum nie są reprezentatywną grupą dla wszystkich klientów mBanku, tak samo nie są nimi Twoi znajomi, więc to że większość z nich miała ochotę na takie dodatkowe zabezpieczenie, nie oznacza, że większość klientów się tego domaga. Mnie na przykład bardzo cieszy, że nie muszę bez sensu wklepywać kodu jeśli zdefiniowałem już raz konkretny przelew, dzięki temu mogę go zrobić w razie potrzeby nie mając karty kodów pod ręka, zarówno przez internet jak i IVR. A jeśli zatwierdzanie kodem tak bardzo jest Ci do szczęścia potrzebne, to cóż za problem korzystać w tym celu z opcji ponownego wykonania przelewu?

brak grupy

a moze w takim razie wprowadzic by opcje
przelew z haslem / bez hasla
i wtedy moge sobie wybrac, ktory przelew bedzie potwierdznym haslem, a kotre beda wykonywane bez.

To juz drobne formalnosci, wszystko idzie zalatwic, ale czy mBank odpowie na nasz post? Czy ktos z mBanku bedzie taki laskawy?

pit. napisał(a):

> a moze w takim razie wprowadzic by opcje
> przelew z haslem / bez hasla
> i wtedy moge sobie wybrac, ktory przelew bedzie potwierdznym
> haslem, a kotre beda wykonywane bez.

Zapewne wymagałoby to zbyt dużej ingerencji w system już funkcjonujący, choć na pewno jest możliwe. Całkiem sensowne rozwiązanie takiego pseudo-problemu ma PKO BP w serwisie pt. PKO-Inteligo. Można sobie zdefiniować odbiorcę, co nie wymaga żadnego kodu, natomiast przy zlecaniu przelewu każdorazowo kod podać trzeba, ale oprócz tego można sobie zdefiniować tzw. płatność, co działa dokłądnie na takiej zasadzie jak przelewy zdefiniowane w mBanku. Ot, wilk syty i owca cała...

ssak napisał(a):
> Ot, wilk syty i owca cała...
Ale tam trzeba zdrapywać żeby hasło jednorazowe poznać.
Żeby to było tak, że można mieć zdefiniowanych beneficjentów, zdefiniowane płatności, powiadomienia SMSem o transakcjach (ale tylko wtedy, gdy wpływają bądź wypływają pieniądze w sposób niespodziewany - np. gdy ktoś ukradnie mi kartę) a hasła żeby były na kartce-zdrapce i na zwykłej, takiej mBankowej tylko z mniejszą czcionką i jeszcze ...
aha, a karta żeby zamiast delfinka, rybki czy guzika miała zamek błyskawiczny bo to łatwiej używać
:-)

lankann napisał(a):

> ...ale czy mBank odpowie na nasz post?

Oj naiwny, ja rozumiem że można wierzyć w cuda,
ale żeby w TAKIE?;-)))