Forum: mKlienci

przelewy

Wielu z Was praktykuje przelewy z eKonta a eMax, eMax na mBiznes itd, jakl wyglada kwestia ksiegowania pieniazkow? Czy to staje sie natychmiast? (tak mi sie dzieje np w BZ WBK -jezeli sa to konta w tym banku).
Jak dlugo trwa przelew z kont mBankowych na konta w innych bankach-tu jest chyba jakis maksymalny czas trwania (WBK gwarantuje 3 dni, a jezeli to eliksir to jeden dzien)

a tak btw: fajne takie forum,bynajmniej mozna sie duzo dowiedziec:))

Odpowiedzi

Zmień widok

9

brak grupy

Przelewy w ramach mBanku są wykonywane natychmiast.

Przelewy z udziałem innych banków zależą pewnie od wielu czynników i chyba wygląda to tak, jak na całym rynku bankowym. Nie słyszałem o żadnym gwarantowanym terminie realizacji... ktoś inny z forum słyszał?

Pozdrawiam
marek

WBK gwarantuje (bynajmniej jezeli chodzi o jego uslugi elektroniczne) ze ich "tani przelew" musi zostac wykonany w ciagu 3 dni, a "eliksir" w ciagu dnia. Mialem przypadek ze nie zostal dotrzymany termin (za komorke nie doszedl przelew) i wbk pokrym mi odsetki bez szemrania (plus sobie dolicza 4 zl za monit)-niby nic ale fakt jest faktem.

brak grupy

Co do gwarantowania to ktoś na forum pisał o 24h dla Eliksiru podobno gwarantowanych przez KIR. Fakt, że w większości banków jest to przelew droższy od tzw. Sybiru, który idzie do innego banku w formie przesyłki kurierskiej (co wymaga więcej czasu).
Obecnie banki wycofują się z sybiru na rzecz Eliksiru czyli przelewów elektronicznych.

Paradoksalnie Sybir, jeśli uwzględniać koszty tr\ansportu powinien być droższy od Eliksiru ale pewnie przez takie ceny banki starają się odzwyczajić klientów od tych przelewów. Dla ciekawostki dodam, że w Sybirze można było do druku przelewu dołączyć załaczniki (np odcinek z faktury) a w Eliksirze nie ma takiej możliwości.

Pzdr, Just

Niewiem czy ktoś coś gwarantuje ale ja mialem zawsze pieniadze na nastepny(roboczy) dzien. Jesli zalapiesz sie danego dnia na sesje Elixiru a odbywaja sie w takichgodzinach:
"http://www.mbank.com.pl/wiecej/pytania/main_lis t_faq_2113.html#2319"

brak grupy

Sesje maja stałe pory ale nie wiadomo kiedy są aktualizowane zapisy na kontach :-(

Kiedyś były rozważania na ten temat. Księgowania z przychodzących sesji elixru pojawiają się zwykle po czasie od 20 minut do ok. 1,5 godziny.

Wiekszosc bankow ksieguje przelewy kiedy tylko przyjda, ale z pewnoscia sa tez takie ktore robia to raz dziennie wieczorem. Co do wspominanego przykladu PlusGSM to oni chyba strasznie mieszaja zanim zaksieguja przelew w firmie - u mnie to zawsze wplata pojawia sie po 3 dniach, choc w banku na 100% kasa jest na 2 dzien.
Wysylke trzeba liczyc na nastepna sesje wychodzaca od wydania dyspozycji, powiedzmy z godzinna dokladnoscia.
Ja zawsze wysylam przelewy o godz 5 do 8,
o 10 sa w KIRze,
i o 13-14 juz sa sciagane przez odbiorce (nie zdarzylo mi sie zeby KIR trzymal dluzej niz do nastepnej sesji ale robie tylko ok. 20 przelewow na miesiac).

PLusGSM obslugiwane jest przez Citi :))

Dlatego ich rachunki place bezposrednio w salonie firmowym, wtedy sa ksiegowane juz o polnocy tego samego dnia.

Pzdr.
Michał

Tyle ze mam konto netowe zeby nie latac:))
pozdrawiam

Komentuj z innymi