Forum: mKlienci

brak grupy

Potwierdzenie przelewu

Ciekawe co trzeba zrobic gdy jakas instytucja lub firma zada potwierdzenia przelewu a zrobilismy przelew z eKonta?
Czesto tak jest ze zeby cos zalatwic musimy wplacic pieniazki na konto i przyniesc potwierdzenie. Jak wykonamy przelew z eKonta to nie mamy tego potwierdzenia?

Odpowiedzi

Zmień widok

8

Zrob sobie plik txt, gdzie wstawisz tylko potrzebne dane, a na koncu dopisz - PRZELEW ELEKTRONICZNY /NIE WYMAGA PODPISU/. Jak na razie to dziala ....

brak grupy

żeby uzyskać potwierdzenie przelewu wystarczy zadzwonić na mLinię i o takowe poprosić - dostaniesz ładny wydruk z pieczštkš i podpisem. Niestety, ta przyjemnoœć kosztuje 5 PLN.

Uważam, że informatycy z mBanku powinni tak dopracować system, aby klienci banku mogli bez problemu (tj. dodatkowego kopiowania danych do pliku .txt) drukować sobie takie potwierdzenie przelewu elektronicznego z proponowanym dopiskiem i logo banku.

brak grupy

Ladnie jest to w BPH Sezam, od razu mozna sobie wydrukowac wtornik. Brakuje tylko loga banku. Taki wydruk wygladajacy na firmowy i z odpowiednim komentarzem o dokumencie elektronicznym byl by fajnym dodatkiem.
Ale oczywiscie, zeby to mialo sens musza byc widzoczne wszyskie szczegoly.

brak grupy

Zgadzam się z "Siarš". Takie potwierdzenia przelewu można drukować bezpoœrednio z formularza Telepekao24 Pekao SA, którego jestem użytkownikiem od chwili założenia, bodajże od 1998 roku. Brakuje tylko pieczštki i podpisu księgowego banku...
Tamten system (Omega) ma wiele zalet. Mam jednak nadzieję, że system mBanku stopniowo będzie likwidował swoje ułomnoœci.

brak grupy

Zastanawia mnie jaki sens to ma jak sam sobie moge zrobic potwierdzenie bez pieczatki? Wydaje mi sie ze takiego potwierdzenia nikt mi nie uzna bo moge tam napisac co mi sie podoba?

brak grupy

Jak już wczeœniej pisałem - możesz dostać PRAWDZIWE potwierdzenie przelewu z mBanku - wystarczy zgłosić takš potrzebę mLince. Dostaniesz potwierdzenie pocztš.

Wszystko co sam sobie wydrukujesz jest tylko œwistkiem papieru - żadna poważna instytucja czy firma nie weŸmie tego pod uwagę. Przecież to może być totalna fikcja - szkoda czasu mBanku na wdrażanie takich bajerów - najpierw powinni się zajšć ubogš listš operacji i długoœciš tytułu przelewu.

Jak sam chcesz sobie drukować potwierdzenie to załóż bank ;-)

brak grupy

Potwierdzenie jest potrzebne tylko po to zeby zanim pieniadze pojawia sie na koncie mozna bylo zalatwic sprawe. Podejzewam ze potwierdzenie z mBanku nie dojdzie do mnie szybciej nim pojawia sie pieniadze?

Komentuj z innymi