Forum: mKlienci

2 eMaxy - 2 Delfiny do nich ?

Czy zakładając drugiego eMaxa można do niego dostać kartę Visa?
A jeśli nie, to czy można zrezygnować z karty do obecnie posiadanego eMaxa i w jej miejsce dostać kartę do nowozakładanego eMaxa?

Wtedy można byłoby mieć następujacy model rachunków:
eKonto: wpływy* + kredyt + przelewy
eMax1: wpływy* + oszczędności
eMax2: płatności kartą + wypłaty z bankomatów

*niepotrzebne skreślić, gdy wyjaśni się sprawa przyznawania kredytów w oparciu o wpływy na eMaxa

R.W.

p.s.
Wiem, ze prościej byłoby zadzwonić na mLinię, ale w tej chwili mam dostęp tylko to intenetu i wyjście telefoniczne dla rozmów lokalnych.

Odpowiedzi

Zmień widok

14

brak grupy

Można do każdego emAX otrzymac kartę VE (delfina z uśmiechem) bez opłat (dla wlaściciela)
Tak więc teoretycznie można mieć i 4 takie karty jednocześnie aktywne
W dobrze pojętym interesie banu nie zachęcam (wydanie i prowadzenie kart to jedna z większych pozycji kosztowych w mBanku)
W.Bolanowski

brak grupy

Klakier napisał(a):
>
> Czy zakładając drugiego eMaxa można do niego dostać kartę Visa?

TAK

> Wtedy można byłoby mieć następujacy model rachunków:
> eKonto: wpływy* + kredyt + przelewy
> eMax1: wpływy* + oszczędności
> eMax2: płatności kartą + wypłaty z bankomatów

Wiele osób dokładnie taki model prowadzi.
Osobiście jestem zdania, że mBank mógłby w swojej strategii uwzględnić taki model korzystania z rachunków i kart i wprowadzić możliwość posiadania 2 kart darmowych (do eKonta z niskim limitem wypłat + do eMaxa2 z wysokim limitem wypłat), zaś ewentualne następne karty byłyby już płatne.

Nie wiem jednak czy taki model byłby opłacalny, bo ogólnie wiadomo, że już teraz wiele osób posiada 2 karty, z czego jedna najczęściej leży po prostu w szufladzie. W końcu nie bez powodu mBank zastanawiał się, czy nie wprowadzić opłat za VE do eMaxa (i moło, że na razie opłat nie ma).

A tak na dobrą sprawę, to model karciany trzeba będzie i tak mocno zweryfikować po pojawieniu się VC.

> *niepotrzebne skreślić, gdy wyjaśni się sprawa przyznawania
> kredytów w oparciu o wpływy na eMaxa

Ta sprawa już się wyjaśniła - wielokrotnie mówił o tym WB. Teraz tylko trzeba poczekać na wdrożenie tej zmiany.

Pozdrawiam
Wojtek

brak grupy

Tak jak mówisz... do takiego samego rozwiazania tez bede dazyc wtedy gdy wyjasni sie sprawa z kredytem i wtedy gdy mBank obnizy prowizje za jego przyznanie no i najlepiej gdy rynek wybije Guru mBanku pomysl wprowadzania oplat z VE do emaxa na zawsze ;-)
Takie oplaty do moga sobie w Multibanku wprowadzac - ale nie tutaj ;-)
Jak ktos bedzie chcial zmieniac filozofie ktora krolowala przy uruchamianiu mBanku
to bedzie musial tez liczyc sie z wymiana Klientow... IMHO ryzykowane podejscie ;-)

W.Bolanowski napisał(a):
>
> Można do każdego emAX otrzymac kartę VE (delfina z uśmiechem)
> bez opłat (dla wlaściciela)

Świetnie.

> Tak więc teoretycznie można mieć i 4 takie karty jednocześnie
> aktywne
> W dobrze pojętym interesie banu nie zachęcam (wydanie i
> prowadzenie kart to jedna z większych pozycji kosztowych w
> mBanku)

Wiem. Wystarczy jedna. Z reszty można zrezygnować - kto by spamiętał tyle PINów.

BTW. Na ile % wpływy na eMaxa będą uwzględniane do kredytu?

Pozdrawiam
R.W.

brak grupy

W.Bolanowski napisał(a):
>

Widzę, że jednocześnie smażyliśmy odpowiedzi dla Klakiera :))

> W dobrze pojętym interesie banu nie zachęcam (wydanie i
> prowadzenie kart to jedna z większych pozycji kosztowych w
> mBanku)

Dlatego ja w moich rozważaniach "dla Klakiera" uznałem, że możnaby przyznawać 2 karty darmowe + każda następna karta płatna.

Pozdrawiam
Wojtek

Wojtek P. napisał(a):
> Dlatego ja w moich rozważaniach "dla Klakiera" uznałem, że
> możnaby przyznawać 2 karty darmowe + każda następna karta
> płatna.

Popieram. 2 dowolne karty bezpłatne + następne płatne.

Pozdrawiam
R.W.

Sugar Ray napisał(a):
> rynek wybije Guru mBanku pomysl wprowadzania oplat z VE do
> emaxa na zawsze ;-)

A przynajmniej bez opłat za jedną z kart do eMaxa.

Pozdrawiam
R.W.

brak grupy

aaaa zeby nie bylo kąsliwych komentarzy; ja jestem ten Sugar Ray ktory slucha Michała Urbaniaka i innych mBankowych klimatow...

Sugar Ray napisał(a):
> ja jestem ten Sugar Ray ktory slucha Michała Urbaniaka i innych mBankowych
> klimatow...

Cały czas siedzi w moim komputerze i nie przeszkadza w pracy :)))

Pozdrawiam
R.W.

brak grupy

W.Bolanowski napisał(a):
>
> Można do każdego emAX otrzymac kartę VE (delfina z uśmiechem)
> bez opłat (dla wlaściciela)
> Tak więc teoretycznie można mieć i 4 takie karty jednocześnie
> aktywne
> W dobrze pojętym interesie banu nie zachęcam (wydanie i prowadzenie kart to
> jedna z większych pozycji kosztowych w mBanku)

Mam nadzieję, że z chwilą zwiększenia limitu dziennego wypłat z bankomatu wielu z przyjemnością zrezygnuje z posiadania większej niż 1 liczby kart, zwłaszcza wówczas gdy limit dzienny byłby ustalany przez klienta, stosownie do indywidualnych potrzeb. Mam np. 2 karty - ta druga, rezerwowa, służyć mi ma do uruchomienia 2k PLN w przypadkach nagłych, w sytuacji gdy przelew w tym celu do marmurka wiązałby się zwykle z minimum jednodniową, nie do przyjęcia zwłoką.

BTW: Czy rezygnacja z karty PRZED terminem upływu jej ważności miałaby wpływ na zmniejszenie tych "większych pozycji kosztowych mB" ?

zd.

Komentuj z innymi