Forum: mKlienci

logowanie do internetowego systemu transakcyjnego mBanku jest niemożliwe....

======================================================
Przepraszamy, ale chwilowo logowanie do internetowego systemu transakcyjnego mBanku jest niemożliwe. Ograniczenia w logowaniu spowodowane są znacznym wzrostem liczby operacji wykonywanych przez Klientów w serwisie.

Zalecamy ponowną próbę wejścia do systemu po upływie 10 minut.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
============================================
i tak juz od godziny... ciekawe kiedy to sie skonczy...
moze juz czas zaczac wyplacac swoje pieniadze z tego mBandyty ??
z poważaniem
aster
ps.
i jak zwykle jest to wina klientow....

Odpowiedzi

Zmień widok

7

aster napisał(a):
> ps.
> i jak zwykle jest to wina klientow....

Witaj,
to nie jest niczyja wina, a już na pewno nie wina Klientów, tylko ograniczenie systemu, który nie pozwala przekroczyć krytycznej liczby logowań - a zatem wynik dbałości o bezpieczeństwo.
Siłacz, choćby największy też nieskończonego ciężaru nie uniesie... Nawet jak wdamy się w paradoks Wszechmogącego - to zadanie z nieskończenie ciężkim kamieniem zakłada, że jak jest to go Stwórca nie udźwignie, a jak go nie ma to...
w każdym bądź razie system mBanku, jak i kazdego innego, na pewno wszechmogący nie jest, a bezpieczny być musi.
Pewnie Cię to nie pocieszy, ale prace nad ulepszaniem systemu, a nie tylko zabezpieczeniem toczą się czas cały.

Pozdrawiam :),
Ania

brak grupy

Tere-fere. To kolejne objawy czkawki systemu mBanku - wielu pamięta jeszcze majowe ekscesy. System może nie musi być wszechmogący, ale lepiej aby był za wczasu przygotowany na liczbę klientów rzeczywistych.

Bank wirtualny - oby ta nazwa nie oznaczała też całkowicie wirtualnych możliwości obsługi klientów.

A tak na marginesie - ograniczeniele liczby równoległych loginów to i tak niezła metoda obrony przed zdestabilizowaniem pracy systemu. Dobra również do blokowania dostępu.

Wystarczy, że jeśli np. limit wynosi 400 sesji to kilkuset dobrze umówionych ludzi mogłoby skutecznie blokować przez cały dzień system ;) ....

oporka proszę o komentarz, on wie co mi dolega ;)

Ale nie stara sie pani powiedziec ze wasz system nie jest przygotowany na taka
ilosc klientow ?? prawda ??
mieszanie Stwórcy tez tu nic nie pomoze bo jak sama Pani rozumie powierzając swoje oszczednosci mamy PRAWO domagac sie 100 % dzialania systemu !!
i tak prawde mowiac, miedzy nami to zapowiedz ulepszania systemu powoduje
jeszcze wieksze obawy o nasze oszczednosci... no bo przeciez "...system mBanku ..." juz "... wszechmogący nie jest..."
z powazaniem
aster

aster napisał(a):
>
> Ale nie stara sie pani powiedziec ze wasz system nie jest
> przygotowany na taka
> ilosc klientow ?? prawda ??
nie, zupełnie nie to miałam na celu, ale obawiam się, że do porozumienia i tak nie dojdzie :/
> mieszanie Stwórcy tez tu nic nie pomoze bo jak sama Pani
> rozumie powierzając swoje oszczednosci mamy PRAWO domagac sie
> 100 % dzialania systemu !!
ale system działa, są pewne ograniczenia technicze związane z bezpieczeństwem - ma ograniczenia tak, jak wszystko... z tym Stwórcą - to był żart, chyba nie trafiłam :(

> i tak prawde mowiac, miedzy nami to zapowiedz ulepszania
> systemu powoduje
> jeszcze wieksze obawy o nasze oszczednosci... no bo przeciez
> "...system mBanku ..." juz "... wszechmogący nie jest..."
chyba nie potrzebnie... czy pamiętasz/ pamięta Pan* początki mBanku - były dwa rachunki i tyle :)

> z powazaniem
> aster
również
Ania
*z Tobą/ Panem się rozmawia na Pan? ze mną w tym miejscu nie trzeba :)

brak grupy

A swistak siedzi i zawija ...

Najlatwiej zrzucic na bezpieczenstwo. To co macie tam 400 informatykow i kazdy siedzi i pilnuje jednej sesji?
Tlumaczenie smieszne, zarty nie na miejscu ... No ale to nie klienci sie osmieszaja tylko bank. Prace trwaja, konca nie widac a efekty coraz gorsze!
Ciekawi mnie tylko jedno - dlaczego podaje sie i mowi ogolnikami zamiast podac prawdziwe wartosci - np, ilosc rownoleglych sesji? Obawiam sie ze to bylby gwozdz do trumny ... dlatego lepiej zrzucic wine na bezpieczenstwo. No ale okazuje sie ze dla banku zbyt wielu klientow to tez nie za dobrze - okazuje sie ze jest to nawet "NIEBEZPIECZNE". :) Mi sie wydaje ze taki bank jest coraz bardziej niebezpieczny - poniewaz czlowiek przestaje panowac nad wlasnym kapitalem a zaczyna byc zaleznym od kaprysow "BEZPIECZNEGO" systemu ...

Ehhh - szkoda slow na takie podejscie ...

brak grupy

A komentarzy mądrali, znaczy chciałem powiedzieć mądrości mLudu: oporka i S.T. ciągle brak ...Tak bronili majowej czkawki mBanku ... Czekamy na 09 czerwca - zgodnie z moją przepowiednią będą te same problemy.

A dlaczego niby żart nie na miejscu? Zgłosiłeś swój problem na forum, pod pseudonimem a nie w oficjalnym liście do mBanku, więc dlaczego oczekiwałeś oficjalnej odpowiedzi. Specyfiką mBanku jest forum jako miejsce swobodnej wymiany poglądów. Ania ładnie wplotła w konkretny tekst, żart był jak najbardziej na miejscu i udany. Oczekiwałeś odpowiedzi w stylu: Szanowny Panie, w imieniu zarządu i pracowników Banku Rozwoju Eksportu Departament Bankowości Elektronicznej uprzejmie informuję, że nasz system .... tere fere itd itp. " ? To nie ten bank, a już na pewno nie to miejsce